chepster ترکیه برخورد بین الملل ترکیه روسیه

chepster: ترکیه برخورد بین الملل ترکیه روسیه ناو جنگی نظامیان روسیه

گت بلاگز اخبار بین الملل ما طرف مهم هستیم که با داعش می‌جنگد/ انگلیس حامی مالی کلاه‌سفیدهاست ، بشار اسد

بشار اسد در مصاحبه‌ای تازه اعلام کرد، انگلیس حمایت علنی و آشکار از شرکت کلاه سفیدها که شاخه‌ای از شرکت تروریستی “جبهة النصره” در مناطق متفاوت سوریه هست، صورت دا

ما طرف مهم هستیم که با داعش می‌جنگد/ انگلیس حامی مالی کلاه‌سفیدهاست ، بشار اسد

بشار اسد: ما طرف مهم هستیم که با داعش می جنگد/انگلیس حامی مالی کلاه سفیدهاست

عبارات مهم : سوریه

بشار اسد در مصاحبه ای تازه اعلام کرد، انگلیس حمایت علنی و آشکار از شرکت کلاه سفیدها که شاخه ای از شرکت تروریستی “جبهة النصره” در مناطق متفاوت سوریه هست، صورت داده و ما این شرکت را ابزاری در دست این کشور می دانیم.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، مدیر جمهوری سوریه در گفت وگو با روزنامه “میل آن ساندی” چاپ انگلیس که صبح یکشنبه منتشر شده، اظهار داشت، انگلیس، فرانسه و آمریکا حمله شیمیایی ادعایی در دوما را مطرح کرده و به دروغ پردازی راجع به آن پرداختند.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد: حضور آمریکا، انگلیس و فرانسه در سوریه غیرقانونی است و این حضور را نوعی تهاجم تلقی می کنیم چراکه حاکمیت یک کشور را نقض می کند.

ما طرف مهم هستیم که با داعش می‌جنگد/ انگلیس حامی مالی کلاه‌سفیدهاست ، بشار اسد

وی تصریح کرد: ما طرف مهم که با داعش می جنگد، هستیم و وجب به وجب از خاک کشور را آزاد خواهیم کرد و این امر را وظیفه ملی خود می دانیم. تنها تصمیم در مورد تحولات سوریه و تحولاتی که در آینده اتفاق خواهد افتاد تصمیم سوری محض است و هیچ کس نباید در مورد آن تردید داشته باشد. البته بدون شک انگلیس، فرانسه و ایالات متحده عین یک سیاست را دنبال می کنند. ما بر این باوریم که انگلیس و فرانسه مطیع آمریکا هستند و از آن پیروی می کنند. انگلیس حمایت علنی و آشکار در تمام مناطق سوریه به شرکت کلاه سفیدها که شاخه ای از شرکت القاعده و گروهگ تروریستی النصره شمرده می شود، داشته و حمایت مالی گزافی از آنها کرده هست. ما شرکت کلاه سفید را ابزاری در دست این کشور می دانیم لذا به طور حتم این سه کشور این حمله را ساخت و پاخت کردند. ما انگلیس را در این حمله شریک می دانیم.

بشار اسد ادامه داد، زمانی که انگلیس و آمریکا به صورت غیرقانونی در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کرده و میلیون ها نفر را کشتند و مسبب ویرانی عظیم در این کشور شدند به علاوه شماری زنان بیوه و معلولان را به جا گذاشتند لذا هر دولتی حق دارد و طبق منطق ترزا می (نخست وزیر انگلیس) به انگلیس یا ایالات متحده حمله کند البته اگر آن دولت این امر را موجه و قانونی بداند و قانون بین المللی نیز آن را جایز کند. دوما آنها دروغ گفتند. بعد از تمام ادعاهایی که به مردم ارزش خوراندند – به افکار عمومی در انگلیس- ولی دلایل کارشان را نگفتند. چراکه بعد از آزادسازی غوطه جایی که به زعم آنها حمله صورت گرفت روزنامه نگاران خارجی دیدار به عمل آوردند و بعضی آنها مخالف دولت سوریه بودند و از مردم راجع به حمله شیمیایی پرسش کردند مردم هم جواب دادند: ما شاهد وقوع هیچ گونه حمله شیمیایی نبودیم. لذا آن یک دروغ بزرگ بود. بعد از آزادسازی غوطه شرقی اطلاعات واصله تاکید دارد که آن حمله صورت نگرفته بود. من اعتقاد دارم که دولت انگلیس اولا باید وقوع این حمله را ثابت کند و بعد به شناسایی عوامل این حمله بپردازد. در اصل آنها به دنبال فروپاشی دولت سوریه بودند.

بشار اسد در مصاحبه‌ای تازه اعلام کرد، انگلیس حمایت علنی و آشکار از شرکت کلاه سفیدها که شاخه‌ای از شرکت تروریستی “جبهة النصره” در مناطق متفاوت سوریه هست، صورت دا

بشار اسد راجع به همکاری اطلاعاتی بین شرکت های اطلاعاتی انگلیس و سوریه گفت: نخیر. تعدادی از شرکت های اطلاعاتی کشورهای اروپایی تلاش کردند با ما ارتباط برقرار کنند ولی ما این ارتباطات را متوقف کردیم لیکن آنها جدی نبودند. آنها می درخواست کردند با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم با آنکه دولت هایشان با دولت ما مخالف هستند. ما آماده برقراری این گونه همکاری در زمانی هستیم که آنها نگرش سیاسی خود عوض کردن کنند. از این رو در حال حاضر همکاری بین سوریه و هیچ شرکت اطلاعاتی اروپایی وجود ندارد.

وی درخصوص تلاش های انگلیس جهت باز کردن خطوط تماس حتی از طریق یک میانجی گر تصریح کرد: اگر تلاش ها وجود داشته باشد ما راجع به آنها صحبت نمی کنیم. وجود تلاش های یا عدم آن چیزی مهمی نیست.

رئیس جمهوری سوریه راجع به مواضع دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا و ترزا می در خصوص مسایل خاورمیانه به خاص سوریه و تفاوت بین مداخله آنها و مداخله ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه خاطرنشان کرد: تفاوت بین این دو مداخله بسیار زیاد هست. روسیه به دعوت دولت سوریه در کشور حضور دارد و همچنین ایران. ولی حضور آمریکا و انگلیس در سوریه قانونی نیست بلکه تهاجم علیه سوریه هست. مساله مربوط به ترامپ و می نیست بلکه به رژیم های غربی و سیاستمداران آن مربوط می شود. آنها نظر دیگران را قبول ندارند. سوریه کشور مستقلی است و جهت منافع ملی خود کار می کند، آنها این واقعیت را قبول نمی کنند.

ما طرف مهم هستیم که با داعش می‌جنگد/ انگلیس حامی مالی کلاه‌سفیدهاست ، بشار اسد

وی راجع به مخالفان جهانی اش نظیر ترامپ، بنیامین نتنیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان که از نظر مردم دنیا افرادی محبوب نیستند و نیز شخصیت خودش در نگاه دنیا تصریح کرد: نمی توانم خودم را با کسی مقایسه کنم چون در ارزیابی خودم واقعی نخواهم بود. بعد باید این سؤال از دیگران بپرسید. نظر مردم سوریه راجع به من جهت خودم مهم است نه مقایسه با دیگران.

اسد راجع به اینکه اوقات فراغتش را در میان استمرار جنگ در کشورش چگونه سپری می کند، تاکید کرد: من ورزش می کنم البته آن را سرگرمی و تفریح نمی دانم بلکه آن را بخشی از سیستم بهداشتی و سلامت می دانم. ورزش جزو برنامه روزانه من است چون سلامتی جهت ادامه فعالیت ها روزانه مهم است لذا به عنوان تفریح به آن نگاه نمی کنم چون هنگامی که جهت تفریح نیست، تو در میان جنگ، کشتار و تروریسم زندگی کنی مسلما تنها دغدغه ات می شود همین مسائل.

بشار اسد در مصاحبه‌ای تازه اعلام کرد، انگلیس حمایت علنی و آشکار از شرکت کلاه سفیدها که شاخه‌ای از شرکت تروریستی “جبهة النصره” در مناطق متفاوت سوریه هست، صورت دا

واژه های کلیدی: سوریه | انگلیس | آمریکا | انگلیس | فرانسه | نخست وزیر انگلیس | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog