chepster ترکیه برخورد بین الملل ترکیه روسیه

chepster: ترکیه برخورد بین الملل ترکیه روسیه ناو جنگی نظامیان روسیه

گت بلاگز مازندران انجام عملیات سمپاشی در اماکن دامی غرب مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: سمپاشی اماکن دامی و مبارزه با انگلهای خارجی بدن دام به وسیله اکیپهای عملیاتی دامپزشکی در حال انجام هست.

انجام عملیات سمپاشی در اماکن دامی غرب مازندران

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سیدحسین رضوانی افزود: در پی بیانات دانشگاه علوم پزشکی مازندران مبنی بر درگیری دو نفر از هم استانیها به بیماری تب هموراژیک کریمه کنگو، این اداره کل با خرید سموم و مواد ضد عفونی کننده با تشکیل اکیپهای عملیاتی دامپزشکی، اقدام به سمپاشی بدن دام و اماکن دامی کرده است.

وی این اقدام را مبارزه با فعالیت کنه در شروع فصل گرما که یکی ا زعوامل انتقال دهنده این بیماری از دام به انسان هست، اعلام کرد و گفت: تماس مستقیم فرد با خون یا ترشحات بدن حیوان یا لاشه ی حیوان آلوده به ویروس نیز می تواند از عمده راه های انتقال این ویروس به افراد جامعه باشد.

انجام عملیات سمپاشی در اماکن دامی غرب مازندران

مدیرکل دامپزشکی مازندران مقدار حجم سموم در نظر گرفته در اجرای این طرح را بیش از 12 هزار لیتر اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه مناطق غربی استان زیاد در معرض مبتلا شدن به این بیماری هستند توزیع سموم و مواد ضدعفونی کننده دراین مناطق دو برابر است.

رضوانی گفت: اکیپهای عملیاتی دامپزشکی از سایر شهرستانها، از رامسر، تنکابن، چالوس و نور به کلاردشت و از محمودآباد، آمل، بابلسر و نوشهر به کجور به همراه تعدادی از همکاران شرکت جهاد کشاورزی جهت کمک به روستاییان و دامداران در مبارزه با عوامل انتقال دهنده این بیماری در مناطق درگیر مشغول انجام وظیفه می باشند و مقرر شد با حضور به مدت یک هفته بتوانند مناطق یاد شده است را پوشش دهند وانتظار می رود دهیاران، روستائیان و دامداران با همکاران در سطح شهرستانها نهایت همکاری را داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران از روستائیان درخواست کرد ازآنجائی که کنه های آلوده بعنوان ناقل، با گزش می توانند انسانها را درگیر این بیماری کنند،از کشتارغیرمجازدام در تناوب خارج کشتارگاه خودداری کرده و در صورت مشاهده کنه روی بدن دام با دست له نکرده و نیز حداقل دو هفته بعد از سمپاشی بدن دام یا عبور از حمام ضد کنه، دام به کشتارگاه انتقال یافته شود.

و روستاییان توجه داشته باشند در صورت عبور از مراتع يا مناطق جنگلی يا مزارع و یا در تهیه علوفه جهت دام های خود نهایت دقت را در جلوگیری از مواجهه با کنه داشته تا از گزش آن در امان باشند.

مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: سمپاشی اماکن دامی و مبارزه با انگلهای خارجی بدن دام به وسیله اکیپهای عملیاتی دامپزشکی در حال انجام هست.

انتهای پیام/ع

واژه های کلیدی: انتقال | بیماری | مازندران | دامپزشکی | عملیات سمپاشی | اماکن دامی | غرب مازندران | دامپزشکی مازندران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog